Print

sobota, 23 grudnia 2017

Dzień 8 - Śmiech i zabawa

Witaj


w kolejnym dniu wyzwania! Jak się czujesz? Co ciekawego odkryłaś, będąc w tu i teraz? Dziś skupimy się na tym, co sprawia nam największą radość i przyjemność.


Śmiech to zdrowie


Kiedy ostatni raz śmiałaś się wniebogłosy tak, że słyszała Cię cała okolica i bolały Cię wszystkie mięśnie brzucha i twarzy? Właśnie taki zdrowy, radosny śmiech jest Twoim wyzwaniem na dziś. Jak tego dokonasz? Wybór należy do Ciebie!


Zabawa, zabawa i jeszcze raz zabawa


Zrób coś szalonego, coś totalnie wariackiego i odjechanego. Umów się z przyjaciółką na wizytę w sklepie z kostiumami i przymierzajcie te najdziwniejsze, które Wam wpadną w ręce. Później idźcie na kawę i wspominajcie najśmieszniejsze wydarzenia z Waszego wspólnego życia, np. jak to w 6 klasie uczyłyście się jeździć na nartach, a Ty straciłaś równowagę i przewracając się, przy okazji podcięłaś nogi chłopakowi, w którym się wtedy podkochiwałaś. Porozmawiajcie o tym, co Was najbardziej bawi i śmiejcie się w głos!


Komedia dobra na wszystko


A może masz czas wybrać się dziś do kina na jakąś świetną komedię, czy na stand up comedy show do pubu wieczorem? A może masz jakiś ulubiony film, który zawsze, stuprocentowo doprowadza Cię do łez radości? Życzymy wspaniałej zabawy! 


Suchary, dowcipy i inne memy


A może Twoim wyczynem na dziś będzie opowiadanie dowcipów wszystkim tym, którzy będą mieli ochotę ich wysłuchać? A może zasypiesz swoich znajomych śmiesznym filmikami, obrazkami czy memami i przy tym zaliczysz dobry uczynek na dziś, bo nie dość, że poprawisz nastrój sobie, to przy okazji i innym.


Każdy ma poczucie humoru
Ty też. Jeśli wszyscy śmieją się z kolejnego dowcipu Zenka, a Ty znowu nie, bo po po pierwsze nie jest śmieszny, a po drugie słyszałaś go już 8 razy, to wszystko z Tobą jest ok. Po prostu masz poczucie humoru nie z tej ziemi!
Dlaczego komicy bywają nudni?
Dlatego, że materiał, jaki przygotowali, akurat Ciebie nie interesuje. Mówią o polityce, o historii i o życiu codziennym... ehh nuda. Spróbuj poszukać komika, którego tematem przewodnim jest ekologia, ziołolecznictwo, kultura i społeczeństwo, urządzanie wnętrz, szkolnictwo, fotografia, IT, wychowywanie dzieci, zdrowe odżywianie, cokolwiek Cię kręci. Zabawa gwarantowana.


Zrób coś dla siebie


Zabawą może być konsumowanie czyjegoś zabawnego filmiku, jak np. przeszukiwanie internetu albo tworzenie swojego własnego materiału. Materiału, który po pierwsze będzie Ciebie bawił. Jeśli okaże się zabawny dla kogoś jeszcze, to już nie jest istotne. Ważne byś Ty się świetnie czuła i śmiała z siebie i z tego, co stworzyłaś, w czasie, kiedy to tworzysz. W ubiegłym roku tak bardzo mi się nie chciało przygotowywać świątecznego obiadu, że nakręciłam o tym filmik. Wszystko po to, by sobie to nudne zadanie umilić. Miał to być film instruktażowy o gotowaniu, ale tak się świetnie bawiłam, że wyszła z tego komedia pt. Parodia faszerowania indyka. To był hit świąt. Filmik wyszedł o wiele lepiej niż indyk.


Śmiej się z siebie


Zastanawiałam się ostatnio nad naszym wyzwaniem Jaskinia. I pomyślałam, że sprzątać to ja nie muszę, bo mam tak czysto, że można jeść z podłogi. Nasz pies ciągle to robi. Nasze dzieci też (mają po 3 i 4 lata). Więc skoro ich trójka uważa, że można jeść z podłogi, to widocznie jest tak czysto. Bardzo mnie to cieszy. Nie lubię tylko czasami znajdować sierści psa w lodówce albo na szczoteczce do zębów. Nie wiem, jak to się dzieje. Ale tłumaczę sobie, że widocznie cyrkulacja powietrza w naszym domu jest świetna i moje comiesięczne wietrzenie działa. A wietrzę naprawdę solidnie. Raz w miesiącu otwieram wszystkie drzwi i okna, wychodzę na zewnątrz i przez trzy minuty modlę się, by przeciąg nie zdemolował nam domu. Działa.

Przykłady:


  • Napisz swój własny scenariusz stand up comedy, potem albo idź z nim w świat albo wrzuć do szuflady, pisz o tym, co Ciebie interesuje i bawi, Ty będziesz odbiorcą tego materiału i niech bawi on Ciebie.
  • Nakręć telefonem jakiś filmik etc.
  • Wymyśli swój autorski żart, opowiastkę, żart sytuacyjny, którym będziesz się popisywać przez sobą i przed znajomymi, oni nie muszą się śmiać, mogą być tylko twoją widownią, ważne, byś Ty się śmiała.
  • Spotkanie ze znajomymi i kalambury itp. jakaś zabawa zespołowa, nawet z harcerstwa, jeśli ciągle jest w Tobie iskra harcerza.
  • Twój pomysł...
Baw się dobrze.

Pozdrawiamy, 
Ania i Martuśka


Ps. Dzisiejsze wyzwanie w wersji pdf znajdziesz tutaj

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz