Print

poniedziałek, 25 grudnia 2017

Dzień 10 - Puzzle

Witaj!

Kochana, to już 10-ty dzień wyzwania! Zapewne czujesz się lepiej, wyglądasz piękniej, traktujesz siebie z większą wyrozumiałością i może nawet zauważasz już, że ludzie wokół Ciebie postrzegają Cię trochę inaczej niż do tej pory. Wspaniale! Teraz przyszedł czas na kolejne działanie.

Sekret, Prawo Przyciągania i inne Czary Mary  

Zapewne słyszałaś o książce "Sekret" Rhondy Byrne, całkiem możliwe, że ją nawet przeczytałaś, zapoznałaś się z koncepcją Prawa Przyciągania, zafascynowałaś się możliwością kreowania swojej rzeczywistości, zastosowałaś się do wskazówek (albo i nie) i po pewnym czasie sfrustrowana odłożyłaś ją na półkę, stwierdzając, że to tylko stek bzdur i że to nie działa. Dziś pokażemy Ci, w jaki sposób Ty, tu i teraz, kreujesz swoją rzeczywistość. Czy o tym wiesz, czy nie wszyscy podlegamy Prawu Przyciągania, tak jak i pozostałym siedmiu Uniwersalnym Prawom Wszechświata, które zostały opisane w Kybalionie. Więcej na temat znajdziesz na naszym blogu.

Słowa mają moc, czyli siła afirmacji

Pewnie słyszałaś już kiedyś o technice stosowania pozytywnych afirmacji, które często powtarzane mają za zadanie przynieść zmiany w naszym życiu na lepsze. I to jest prawda, a właściwie półprawda. Jak już wspominałyśmy w jednym z poprzednich maili, każde słowo, które pomyślisz, każde słowo, które wypowiesz, ma moc tworzenia Twojej rzeczywistości. Jeśli przez 5 minut dziennie będziesz powtarzać swoją pozytywną afirmację, a przez pozostałą część dnia będziesz narzekać, marudzić, denerwować się, z Twojego afirmowania nic nie będzie! Pamiętaj, każda Twoja myśl tworzy Twoją rzeczywistość. Każda. Bądź świadoma tego, jak myślisz, jakich używasz słów, czy są one pozytywne, czy pomagają Ci kształtować przyszłość, w jakiej chcesz kiedyś żyć. Parafrazując jednego z moich ulubionych nauczycieli rozwoju duchowego, Abrahama Hicksa (ten i miliony innych filmików dostępnych jest na YouTubie), to, co dzieje się teraz, jest już stare, bo jest efektem Twojego sposobu myślenia z wczoraj. Teraz możesz dokonać wyboru, jak chcesz, by wyglądało Twoje jutro.

Najważniejsze jest, by...

Czuć się dobrze tu i teraz, nie patrząc na okoliczności przyrody, czyli bez względu na to, czy masz o 5 kg za dużo, czy za mało, czy Twój wymarzony partner już z Tobą jest, czy masz już tę idealną dla siebie pracę, mieszkanie, czy  też ile masz zer na koncie w banku. Zawsze znajdą się powody do radości i do tego, by cieszyć się z tego, gdzie się jest i co się ma.

Czego tak naprawdę chcesz?

Czy mówisz: nie chcę już tu mieszkać, nie chcę pracować w tej firmie, nie lubię mojego ciała itp.? A czy zastanowiłaś się nad tym, gdzie chcesz zamieszkać, jak wygląda Twoje wymarzone mieszkanie, idealna praca, czy sylwetka, jaką chciałabyś mieć? UWAGA! Zauważ, jak często używasz zdań „chciałabym mieć świetną pracę, ale jest teraz cisza na rynku i na jakąkolwiek zmianę nie ma teraz szans...”, „chciałabym mieć zgrabną sylwetkę, ale nie mam”. Zastanów się teraz, czy chcesz tę pracę, czy nie, bo używając powyższych sformułowań, zaprzeczasz sama sobie. Bądź dokładna, afirmuj w czasie teraźniejszym (np. mam wspaniałą i satysfakcjonującą mnie pracę) i daj Wszechświatowi konkretne instrukcje, a on odpowie Ci „Twoje życzenie jest dla mnie rozkazem”.

Manifestujące Puzzle

Jest nam bardzo miło podzielić się z Tobą naszym tegorocznym projektem Manifestujące Puzzle© Szeroka Perspektywa. Jeśli będziesz chciała uczynić z niego swoje dzisiejsze wyzwanie, to świetnie. Jesteśmy w trakcie wypuszczania tego produktu na rynek, a Ty masz okazję skorzystać z jego dobrodziejstw już teraz.

Na czym polegają Puzzle?

Zacznijmy od tego, że każdemu z nas czegoś w życiu brakuje. No, chyba że ktoś osiągnął już Zen i oświecenie, to wówczas puzzle nie będą go bawiły. W przeciwnym wypadku puzzle spełnią swoją funkcję. A co, jeśli przyjmiemy, że wszystko, czego nam akurat teraz w życiu brakuje, to tylko brakujący puzzel? To tylko jedna dziedzina naszego życia. Mamy przecież całą układankę, całe nasze życie, a nam brakuje tylko tych kilku rzeczy z tej jednej dziedziny lub z kilku dziedzin, czyli potrzebujemy tylko kilku puzzli. I wiesz co, zawsze nam czegoś brakuje i zawsze będzie czegoś brakowało. Osiągniemy nasz cel, np. dokończymy projekt, a pojawi się następny. Kupimy wymarzony blender i pojawi się zapotrzebowanie na nowy aparat, psa, kota etc. Dostaniemy wymarzoną pracę, pojawi się chęć zrobienia czegoś innego, nowego. Dzięki temu procesowi nieustannego manifestowania naszych potrzeb i marzeń możemy się rozwijać i iść dalej. To naturalna kolej rzeczy. A co, jeśli znajdziemy sposób, by szybciej, łagodniej i spokojniej sobie tę brakującą rzecz zmaterializować? Bez stresu, bez wyczekiwania, bez negatywnych niecierpliwości, które tylko przeszkadzają? Co, jeśli podejdziemy do tego raz jeden inaczej, poprzez zabawę?

Co robimy?

Kupujesz mały zestaw puzzli albo „pożyczasz” od dzieciaków znajomych, nigdy od swoich własnych dzieci, bo puzzle mogą Ci być odebrane w czasie manifestowania potrzeby np. nowych butów. Na odwrocie puzzla zapisujesz to coś, czego Ci teraz brakuje i odkładasz go w odpowiednie tematycznie miejsce. Jeśli chcesz podwyżki, wrzuć puzzel do portfela, opisując go odpowiednio. Chcesz schudnąć, włóż do lodówki, chcesz dokończyć jakiś projekt, umieść puzzel w pobliżu laptopa czy w warsztacie, chcesz żyć z krawiectwa lub batiku, znajdź mu miejsce w zestawie do batiku. Chcesz nowej romantycznej relacji, wrzucasz puzzel, gdzie chcesz. Puzzel ma pełnić funkcję naszego łagodnego przypominacza.

Bądź cierpliwa, masz puzzla

Czasami manifestowanie jest szybkie, jak np. dokończyć kurs, który kończy się za miesiąc. A czasami Twoje puzzle mogą długo leżeć pod grubą pierzyną kurzu, zanim się zmanifestują. To nieistotne. One mają na celu przypominać Ci o tym, że Twoje marzenie jest w trakcie spełniania się. Nie wątp. Miej ufność. Masz puzzla.

Skarbonka na puzzle

Możesz zorganizować dla siebie skarbonkę, miejsce, gdzie będziesz wrzucała puzzle, które już odegrały swoją rolę. Zabawa na całe życie albo na ile chcesz.


Wyczyn na dziś? 

Zastanów się, co najbardziej chciałabyś przyciągnąć do swojego życia, co byłoby wisienką na Twoim torcie? Wybierz swoją ulubioną technikę pracy z Prawem Przyciągania i zacznij praktykować ją już dziś! Jak zwykle baw się świetnie, bądź dla siebie najlepszą przyjaciółką i do zobaczenia jutro!

Pozdrawiamy,
Ania i Martuśka

Ps. Dzisiejsze wyzwanie w wersji pdf znajdziesz tutaj

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz