Print

czwartek, 21 grudnia 2017

Dzień 6 - Uczę się tego czego chcę

Witaj!

Jesteśmy z Ciebie niezmiernie dumne, że nadal uczestniczysz w naszym wyzwaniu. Jak poczułaś się dziś rano, rozglądając się po wnętrzu, które stworzyłaś? Mamy nadzieję, że wprowadzone przez Ciebie zmiany wywołały uśmiech na Twojej twarzy. A teraz czas na kolejne wyzwanie.

Człowiek  uczy się przez całe życie

I całe szczęście! Jakże nudne byłoby życie, gdybyśmy nie dowiadywały się i nie uczyły niczego nowego? Sama wiesz, jaką niesamowitą frajdę sprawia zdobywanie nowych umiejętności. Dlatego dziś nauczysz się, sama dla siebie, czegoś nowego. Jak już się pewnie domyślasz, wybór należy w 100% do Ciebie.
Czy nasz modowy wyczyn zainspirował Cię na tyle, że chciałabyś poszerzyć swoją wiedzę z tej dziedziny? Wspaniale! A możne chciałabyś dowiedzieć się więcej na temat sztuki urządzania przestrzeni, feng shui? Idź do biblioteki i wypożycz książkę na ten temat lub poszperaj w internecie.

Home madowe cuda

Czy zawsze fascynowały Cię osoby, które potrafiły zrobić piękne dekoracje, kartki okolicznościowe i chciałaś sama spróbować, a jeszcze tego nie zrobiłaś? Zrób to teraz! A możne masz ochotę zrobić sobie szalik, ale o robieniu na drutach wiesz tylko tyle, ze potrzebne są do tego druty, wełna i robi się jakieś dziwne oczka? Do dzieła Kochana! Wiesz, jaką Ci sprawi radość, kiedy ktoś powie, że masz świetny szalik, a Ty z dumą odpowiesz: „Dzięki, sama zrobiłam!”

Języki, idiomas, languages…

Chcesz nauczyć się nowego języka, ale nie masz czasu, by zapisać się na kurs? Ściągnij sobie darmową aplikację na telefon i ucz się z niej, chociaż 5 minut w ciągu dnia, gdziekolwiek jesteś, nawet stojąc w kolejce do kasy. Czasem tak niewiele potrzeba, by wprowadzić długofalowe zmiany.

Uczę się mówić po 35-tce!
I wcale się tego nie wstydzę. Chcesz do mnie dołączyć? Super. Zabawa polega na wyrzuceniu ze swojego słownika słów, które Ci już nie służą i  zamienianiu ich afirmacjami. Np. zamieniam żałuję, że…'na następnym razem… Mam taki problem na mam taką sytuację. A teraz zastanów się przez moment, jakich słów Ty często używasz, które ściągają Cię w dół, sprawiają, że czujesz się bezradna np. ale ze mnie matołek, nic mi się nie udaje etc. Weź kartkę, długopis, zapisz je wszystkie, a potem zamień na takie, które dodadzą Ci mocy i otuchy. Jedynym skutkiem ubocznym może być sytuacja, kiedy Twoje dziecko po raz piąty w tym roku zgubi w szkole czapkę. Ty pytasz, dlaczego znowu zgubiłeś? A ono na to: To nic mamo, to czasami się zdarza. 
Teraz możesz uczyć się tego, co sprawia Ci frajdę

Czasy zakuwania pierwiastków do potęgi bla bla bla minęły. Teraz jest czas, kiedy możesz zgłębiać wiedzę na dowolny temat, który cię bawi. Niezależnie od tego, czy to jest sekretne życie mrówek, starożytna egipska biżuteria czy budowanie domów z gliny. Możemy się teraz uczyć swoich rzeczy, dla swojej przyjemności, i to jest piękne.

Ty jesteś swoją mistrzynią
  • Nikt nie zna ciebie tak, jak Ty sama.
  • Nikt nie wie, z jaką łatwością i z jaką trudnością przychodzi Ci nauczenie się czegoś, tylko Ty wiesz najlepiej.
  • Nie umniejszaj siebie, porównując się z innymi, wszyscy od czasu do czasu w to wpadamy i dobijamy się, porównując swoje umiejętności nakładania makijażu z umiejętnościami swojej siostry, która jest artystką makijażu, bo Ty jesteś artystką stu innych rzeczy ale makijażu to niekoniecznie...
  • Ty jesteś swoją najlepszą nauczycielką.
  • To Ty masz czuć frajdę i satysfakcję z uczenia się czegoś, to sobie masz imponować, z siebie być dumną.
  • Budujemy poczucie zadowolenia z siebie od środka, przez nas same i dla nas. Wtedy to działa najlepiej. 
  • Czego od dawna chciałaś się nauczyć? Co przychodzi Ci jako pierwsze do głowy?
Powodzenia w dzisiejszym wyzwaniu, uczmy się ładnie i bądźmy dla siebie łagodne.

Pozdrawiamy
Ania i Martuśka

Ps. Dzisiejsze wyzwanie w wersji pdf znajdziesz tutaj

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz