Print

niedziela, 17 grudnia 2017

Dzień 2 - Zewnętrzne piękno Twojego ciała

Witaj!

Dzisiaj zadbamy o zewnętrzne piękno Twojego ciała.

Takie gładkie ciało by się chciało....

Tak często mówimy sobie „nie mam na to czasu", „takie rzeczy to tylko dla tych, które nie mają na co wydawać pieniędzy", „kto by się zastanawiał nad tym, czy kosmetyki, których używam są zdrowe i bezpieczne". A okazuje się, że zadbanie o zewnętrzne piękno jest łatwiejsze, niż się spodziewasz!Wystarczy kilka minut dziennie, a zobaczysz, jak wspaniale poczujesz się w swojej własnej skórze, może jak nigdy dotąd...? A która z nas nie chciałaby mieć gładkiej skóry, lśniących włosów i pięknej cery?

Wskazówka nr 1

Może masz ochotę na gorącą i pachnącą kąpiel z płatkami róż? A po kąpieli na masaż ciała naturalnym olejem (np. oliwą z oliwek, olejem arganowym, ze słodkich migdałów czy kokosowym, który nie tylko odżywi Twoją skórę, ale i pachnie wybornie!!!)? A może chcesz wypróbować naturalne kosmetyki np. sodę oczyszczoną w roli szamponu, płukanki roślinne czy ocet jabłkowy zamiast odżywki, olej kokosowy zamiast pasty do zębów, kawę, cukier i oliwę z oliwek jako peeling do ciała? A może od dawna masz ochotę na masaż lub wizytę u kosmetyczki czy fryzjera, ale ciągle brakuje Ci na to czasu? Nie zwlekaj, zrób to już dziś! Jak mówi pewna słynna reklama „jesteś tego warta" i to jest prawda!
Wskazówka nr 2

Upewnij się, że nie masz uczulenia na żaden z kuchennych zamienników, których chcesz użyć zamiast kosmetyków. Jeśli jakiś produkt uczula Cię od wewnątrz, nie używaj go na zewnątrz.

Wskazówka nr 3

Jeśli spodobał Ci się nasz dzisiejszy wyczyn i czerpałaś z niego radość, kontynuuj codziennie lub cyklicznie (bo raczej do fryzjera nie będziesz chodzić codziennie, chociaż kto to wie;) ), ale pamiętaj - zadbaj o siebie już. Tu i teraz. Teraz jest Twój czas!

SPA jest przereklamowane
Zawsze intrygują mnie oferty typu „spędzisz 3 dni w SPA i będziesz boginią piękna!” Ciekawe na jak długo?- pytam. I czy konieczne jest to zamieszanie w moim budżecie i moim kalendarzu, by zorganizować sobie te 3 dni SPA. Wcale nie! To nasza codzienna rutyna, codzienne dbanie o swoje potrzeby, nasze małe poranne toaletki, hakerskie rutyny makijażowe i wieczorne piżama party. Zastanów się teraz, co może być Twoim wyzwaniem dzisiaj. Wciąż się zmieniamy i nasze potrzeby również. Biorąc pod uwagę Twój czas, budżet i dobre chęci, co mogłabyś dla siebie dzisiaj zrobić? Co będzie można dobrze i ciekawie zintegrować z Twoją już istniejącą rutyną dbania o swoje ciało?

Krem Nivea i perfumy Być Może?

Czy pamiętasz swoją babcię, jak wybierała się do miasta, albo na miasto, w zależności od tego, gdzie mieszkała? Czy pamiętasz, jak stała przed lustrem, bez pośpiechu, czesała włosy, wcierała ten jedyny dostępny wówczas na rynku krem o charakterystycznym zapachu, który nie zmienił się do dziś! Tak więc babcia nie wybiegała z domu z mokrymi włosami, mając w torebce zestaw do makijażu z nadzieją, że będą korki i, że stojąc na światłach, nareszcie uda się jej narysować równe kreski na powiekach! Nie. Babcia dawała sobie czas. Dziadek zresztą też ten czas jej dawał. Cierpliwie czekał w fiacie maluchu, poprawiając krawat, zaczesując nieśmiało fryzurę i zastanawiając się, co się stało z jego zawadiacką kiedyś czupryną! Co się stało?!

Co na zewnątrz, to wewnątrz, a co wewnątrz, to na zewnątrz

Kiedy czujesz się ładna, emanujesz tym, emanujesz swoim wewnętrznym pięknem. Zapytaj teraz siebie: czy czuję się dziś piękna, czy czuję się dziś atrakcyjna, czy czuję się choć trochę ładna? Albo idź o krok dalej, weź kartkę i pisz o tym. (1) Co sprawia, że czuję się piękna? (2) Kiedy czuję się piękna? (3) Kiedy ostatnio czułam się piękna, zadowolona z tego, jak wyglądam, zadowolona z bycia w swojej własnej skórze? (4) Kim jest dla mnie piękna kobieta? (5) Co mogę zrobić żeby poczuć się piękniejsza?
Przyjrzyj się sobie z łagodnością, ze zrozumieniem, z pokorą i z zaciekawieniem. Czego Ci teraz potrzeba, jeśli chodzi o Twoje własne poczucie samo-piękna na tym etapie życia, na którym jesteś?
Przykłady:
  • zmiana uczesania
  • zmiana rutyny makijażowej
  • samodzielne zrobienie zamiennika jakiegoś kosmetyku z naturalnych produktów
  • nowa rutyna poranna/wieczorna
  • dawanie sobie czasu na dbanie o swoje piękno
  • eliminacja jakiegoś kosmetyku
  • wprowadzenie nowego
  • twój własny najlepszy pomysł na teraz .....

Pozdrawiamy, 
Ania i Martuśka

Ps. Dzisiejsze wyzwanie w wersji pdf znajdziesz tutajBrak komentarzy:

Prześlij komentarz