Print

poniedziałek, 18 grudnia 2017

Dzień 3 - Ćwiczenia po Twojemu

Witaj,

Brawo to już trzeci dzień wyzwania. Gramy dalej.

Czas na rozgrzewkę, w sportowym znaczeniu tego słowa.

Czy w ciągu swojego dnia znajdujesz chwilę, by rozruszać zastałe mięśnie? Czy spędzasz większość swojego dnia, siedząc przy biurku, komputerze, na kanapie lub chodząc jedynie do samochodu i poruszając się między pomieszczeniami czy to w pracy, czy w domu? Czy dajesz sobie możliwość wzięcia głębokiego oddechu świeżego powietrza? 
O tym, jak ważna jest aktywność fizyczna każdego dnia, napisano już niejedną książkę, a o korzyściach płynących z zażywania odrobiny ruchu można by pisać w nieskończoność, dlatego wybierz sobie swój własny powód, dla którego chciałabyś wstać z kanapy. Czy zmotywuje Cię rzeźbienie sylwetki i utrata wagi, odstresowanie się, pozbycie się toksyn z organizmu, dotlenienie się, poprawa postawy ciała, wzmocnienie odporności, a może to, że będziesz się czuła młodsza i piękniejsza? Pamiętaj, wybierz powód, który jest dla Ciebie najbardziej istotny i popchnie Cię do działania!

Nie wiesz, jak zacząć? Czytaj dalej!

Jedna mała rzecz

Twoim wyzwaniem dzisiaj może być coś bardzo małego jak dłuższy spacer, prostowanie pleców czy długie przeciąganie się rano itd. To ma być Twoje, bardzo Twoje. Tak, byś czuła, że aktywność którą sobie obrałaś dzisiaj, to właśnie to, na co mogłaś sobie akurat dzisiaj pozwolić, a może to, czego potrzebowałaś najbardziej.

Albo wielkie halo!

Jeśli lubisz flamenco, to zajrzyj do swojej szafy, wybierz sukienkę, która najbardziej przypomina „flamencową”, do tego buty, włącz muzykę i tańcz.
Z dzisiejszego wyzwania możesz zrobić dla siebie całe piękne doświadczenie. W dodatku szyte specjalnie dla Ciebie i Twoich potrzeb, tęsknot i chęci spróbowania czegoś nowego i magicznego.

Nie szukaj sobie wymówek

YouTube jest teraz pełen różnych treningów, ćwiczeń, lekcji itp. Tak naprawdę, to nie musisz wychodzić z domu, aby spróbować czegoś nowego albo odświeżyć sobie coś, co kiedyś bardzo lubiłaś. Jeśli od kilku tygodni chodzi za Tobą stepowanie, wpisz w YouTube’a  stepowanie” i zobacz, co wyskoczy. Nawet nie wiesz, kiedy muzyka porwie Cię na parkiet w Twoim własnym pokoju. Nie zdążysz nawet poprzesuwać mebli, by zrobić sobie więcej miejsca.

Ułatw sobie zadanie

Jeśli chciałabyś na przykład zacząć biegać, to znaczy kupiłaś już nowe buty do biegania, śliczne, zielone, miękkie i wygodnie i masz pasującą do nich kurtkę, i spodnie, i nową butelkę na wodę (butelkę specjalnie dla biegaczy), ale ciągle nie czujesz się gotowa, by zacząć i zastanawiasz się, jak zareaguje sąsiadka i pan z kiosku ruchu, co możesz zrobić? Otóż, możesz pobiec do sklepu po mleko. Jeśli ktoś zobaczy, że biegniesz z mlekiem w ręku i zapyta, co się dzieje, powiesz że właśnie zaczęłaś robić naleśniki albo, że zostawiłaś włączone żelazko. Rób tak do momentu kiedy nie nabierzesz gotowości i łatwości w Twojej nowej rutynie biegania. Nawet, jeśli to oznacza, że codziennie będziesz mieć dodatkowy litr mleka w domu, to i tak się opłaca.

Przykłady:

  • joga
  • pilates
  • tai chi
  • balet
  • taniec brzucha
  • jazda na rowerze
  • różne ćwiczenia na YouTube
  • sprzątanie domu z dynamiczną muzyką
  • wejście po schodach zamiast korzystania z windy
  • twoja aktywność na dziś .....

Powodzenia i do następnego wyzwania.

Pozdrawiamy, 
Ania i Martuśka

Ps. Dzisiejsze wyzwanie w wersji pdf znajdziesz tutaj

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz