Print

wtorek, 19 grudnia 2017

Dzień 4 - Wyzwanie to ubranie

Witaj!

Przed nami dzień czwarty naszego wyzwania! Jesteśmy, pewne, że już teraz odczuwasz różnicę w nastawieniu do siebie i świata. Czas na kolejne kroki!

Passion for Fashion! 

Dziś porozmawiamy o Twojej szafie. Czy Ty również cierpisz na tą potworną przypadłość, która dopada większość kobiet, o nazwie „nie mam się w co ubrać!"? Czy wyjmujesz z szafy różne fatałaszki, przymierzasz i stwierdzasz, że ta sukienka czy te buty to tylko na specjalną okazję? KONIEC Z ODKŁADANIEM NA PÓŹNIEJ! Jeśli masz ochotę założyć właśnie to konkretne ubranie, zrób to, pozwól sobie na odrobinę luksusu i elegancji (w Twoim wydaniu) już dzisiaj. Załóż dokładnie to, na co masz największą ochotę. 
Czy ostatnio spodobał Ci się jakiś ciuch, ale z wiadomych tylko Tobie powodów nie kupiłaś go? Biegnij po niego jeszcze dziś (jeśli oczywiście masz fundusze na jego zakup), zanim będzie za późno i upragniona kamizelka czy bluzeczka zniknie ze sklepu. Kiedy ostatni raz byłaś u brafitterki (pani, która pomaga dobrać właściwy rozmiar stanika. Usługa brafitterska jest dostępna w większości dużych sklepów bieliźniarskich za darmo)? Twoje piersi podziękują Ci za to! A kiedy ubrałaś na siebie ładną, seksowną, koronkową bieliznę, w której czujesz się jak bogini? 
Pozwól sobie na to, by wyglądać pięknie, od stóp do głów, wliczając w to bieliznę i dodatki. No właśnie, dodatki... Kolczyki, naszyjniki i paski są po to, by nadać Twoim strojom wyjątkowości i pokazać Twój charakter i kreatywność. Potraktuj swoje ubrania jak płótna malarskie, na których tworzysz Twoje własne arcydzieła!

Wyzwanie to ubranie

Twoje zadanie na dziś, to stworzenie ślicznego stroju, który podkreśli Twoje piękno, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Dopracuj wszystkie szczegóły, bieliznę, ubranie, buty i dodatki. Pozwól sobie lśnić! Masz na stworzenie Twojego dzieła cały dzisiejszy dzień, ponieważ ubierzesz go na siebie dopiero jutro.

Wskazówka nr 1

Poświęć na skomponowanie tego pięknego stroju tak dużo czasu, jak tylko będziesz potrzebowała. Przymierzaj wszystko, sprawdzaj, jak do siebie pasuje, jak na Tobie leży, co można by było dodać, a co ująć? Pytaj się siebie: czy już jestem w 100% zadowolona, czy zamieniłabym jeszcze coś? Baw się przy tym i eksperymentuj. Pozwól sobie na odrobinę szaleństwa i ekstrawagancji.

Wskazówka nr 2

Potrzebujesz inspiracji? Internet Twoim przyjacielem jest! Znajdziesz w nim setki pięknych kreacji, modowych podpowiedzi i wskazówek. My również pogrzebałyśmy w czeluściach internetu i znalazłyśmy w nim m.in mnóstwo informacji, które okazały się być nieocenioną pomocą w drodze do znalezienia naszego własnego stylu.

Wielka tajemnica została odkryta

Na czym polega sekret stylu, sekret osób, które wyglądają niepowtarzalnie, którym zawsze do twarzy w tym, co mają na sobie, które naprawdę umieją się ubrać? Otóż na tym, że ubierają się zgodnie ze swoją naturą. To jest ich cała tajemnica. Nic więcej. Pamiętaj, nie wszystko co modne jest najlepsze dla Ciebie.

Upewnij się, co lubisz na 100%

By ubierać się zgodnie ze swoją naturą, osobowością, trzeba najpierw dowiedzieć się i upewnić, co się lubi, co się lubi bardzo, a co tylko toleruje. Trzeba pozwolić sobie na eksperymenty. Poświęcić odrobinę czasu, by wczuć się w swoje ubrania i akcesoria, upewnić się, że czuję się w nich fantastycznie. Nie tylko OK, ale fantastycznie. Zapytaj siebie, co jest mocną, a co słabą częścią twojej garderoby. Które elementy uwielbiasz, a które są tylko takie sobie.

Najpierw trzeba poznać siebie

Jeśli szczególnie lubisz np., buty albo torebki, to świetnie. Masz w domu nie mnóstwo butów, ale Twoją osobistą kolekcję butów, z której możesz czuć się dumna. Przyjrzyj się swoim najbardziej ulubionym częściom garderoby. Przestudiuj je, jakby miały dla Ciebie jakąś wiadomość o Tobie. Zapytaj je - niech to będzie zabawa - co mówią o Tobie? Jak przekładają się na to, kim naprawdę jesteś? Czy będzie to zwariowana, kolorowa ekscentryczka z kolekcją zaskakujących ekstrawaganckich akcesoriów? Czy będzie to romantyczka ze stonowanymi, miękkimi i wygodnymi ubraniami tak do siebie pasującymi że jako jedyna w całym mieście może ubrać się od stóp do głów na turkusowo, bo ma nawet turkusowe sznurowadła. Czy może kobieta z pazurem, która ma u siebie mnóstwo rustykalnych rzeczy, niepowtarzalnych i mocnych elementów, które mogą kiedyś stanowić wystawę w muzeum, a które zbierała przez lata, podróżując po świecie. A może uwielbiasz czarne, klasyczne, minimalistyczne ubrania, masz tylko kilka rzeczy w szafie, ale są tak dobrej jakości i tak elastyczne w komponowaniu całych strojów, że nic więcej Ci nie potrzeba. Wystarczy Twój luksusowy minimalizm. Doceń siebie za wszystko, co masz w szafie. To twoje skarby i Twoje kolekcje.

Przykłady:


  • przygotowywanie całych strojów dzień wcześniej, przymierzenie i upewnienie się, że czujesz się w nich pewna siebie i piękna
  • Klub wędrujących sukienek © Szeroka Perspektywa - wymieniaj się z koleżankami sukienkami
  • Butik w moim domu © Szeroka Perspektywa - zaproś koleżanki do siebie, poproś, by każda przyniosła cokolwiek ze swojej szafy coś, co już jej nie służy. W salonie rozwieście ubrania i akcesoria, czujcie się, jak w najlepszym butiku pod słońcem, bo jest i czekolada, i dużo herbaty, i czas, i świetna zabawa.
  • Projekt szafa © Szeroka Perspektywa - zaproś do siebie 2-3 koleżanki, wpuść je do swojego królestwa szafowego i poproś, by same skomponowały dla ciebie cały strój, od stóp do głów, używając tylko Twoich rzeczy, przymierz i zobacz, jak się w nich czujesz, będziesz mile zaskoczona pomysłami łączenia Twoich skarbów.

Pozdrawiamy, 
Ania i Martuśka


Ps. Dzisiejsze wyzwanie w wersji pdf znajdziesz tutaj

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz