Print

wtorek, 7 marca 2017

Mapa Marzeń


                                                      
Jak obiecałam ostatnio, dziś przedstawię Ci  Mapę Marzeń - narzędzie,  pomocne w osiąganiu Twoich celów, czy jak chcesz postanowień noworocznych (jeszcze wciąż jest początek Nowego Roku), lub po prostu spełnieniu Twoich marzeń :)
Uważam, że każdy czas jest dobry na  pozytywne zmiany w życiu, na postanowienia, co chcemy osiągnąć w ciągu nadchodzących kilku miesięcy, dlatego i Mapę Marzeń możesz przygotować sobie zarówno na początku roku, jak też w dniu Twoich urodzin, czy też kiedy tylko poczujesz, że to właśnie jest ten moment :)
Mapa Marzeń działa na naszą podświadomość i…  dlatego właśnie działa! Nasze marzenia, cele i pragnienia się spełniają.
O co chodzi w Mapie Marzeń? O to, żeby świadomość (czyli nasz umysł ) bawił się wybieraniem  odpowiednich  obrazków - symboli tego, czego pragniemy, a podświadomość zaczęła to do siebie  przyciągać :) Proste? TAK! I naprawdę działa! Po wybraniu konkretnych obrazków - symboli nanosisz je na jedną np. papierową przestrzeń, umieszczasz w miejscu, w pobliżu którego jesteś najczęściej i zerkając często z błogim uczuciem, że już to masz, pozwalasz podświadomości przyciągać to do siebie.
Mapę marzeń możesz wykonać wg popularnej siatki bagua, czyli dzieląc  kartkę na 9 kwadratów i w każdy kwadrat wklejając odpowiednie obrazki, symbolizujące to, co jest napisane w danym kwadracie. Jednak możesz to zrobić bez dzielenia kartki, a jedynie biorąc pod uwagę te 9 obszarów z naszego życia.
 
Potrzebny Ci będzie do tego duży arkusz sztywnego papieru, albo kilka mniejszych, jeśli chcesz mieć bardzo szczegółową Mapę Marzeń.
Możesz również uprościć zabawę i wybrać tylko te obszary, na których Ci najbardziej zależy. Wybrać, a potem poszukać w kolorowych czasopismach zdjęć, które  najbardziej symbolizują spełnienie danego marzenia. Możesz  również zabawić się w wydzieranki, kolorowanki, naklejanki lub wykonać Mapę Marzeń w komputerze dodając  zdjęcia z Google Grafika. Każdy z nas jest inny i każdemu co innego sprawia przyjemność, dlatego wybierz dla siebie odpowiednią technikę, zarezerwuj jeden spokojny ranek czy wieczór, zapal aromatyczną świecę  i do dzieła, do zabawy, która przybliży Ci Twoje marzenia :)
Z czym skojarzy Ci się  wycięte z kolorowej gazety zdjęcie np. pary tańczącej tango? Być może  Ty spojrzysz obojętnie, a ktoś inny poczuje ogromne emocje i wykorzysta to zdjęcie w celu nauki   tańca towarzyskiego.
Dla każdego z nas symbolem bogactwa może być co innego: zdjęcie banknotów, budynku banku, złotego pałacu, Ferrari itd. Dlatego też ważne jest byś  nie sugerował sie innymi, tylko sam poszukiwał kolorowych ilustracji. Takich, które  natychmiast kojarzą Ci się z tym, co chcesz osiągnąć i od razu czujesz przyjemne uczucie efektu końcowego Twoich Marzeń.
Pamiętaj, że   uczucia jakie towarzyszą poszukiwaniu zdjęć, są niezmiernie ważne. Cała zabawa ma Ci sprawiać radość, masz czuć się tak, jakbyś już to posiadał, czy to umiejętność prowadzenia samochodu, gry w tenisa, piękny dom czy nowy płaszcz.
Jeśli myślisz, że ta zabawa pomoże Ci  spełnić Twe marzenia, to życzę powodzenia i wierzę, że tak właśnie będzie :)

Ellie,
W imieniu ekipy Szerokiej Perspektywy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz