Print

sobota, 16 kwietnia 2016

Szeroka Perspektywa Dublin zaprasza na warsztaty o pięciu językach miłości 06.05.2016 (piątek)Skąd pomysł na taki temat spotkania?
Wszystko zaczęło się ubiegłego roku. Otóż wpadła nam w ręce książka G. Chapman’a “5 języków miłości”. I jak to czasami bywa z niektórymi książkami, oczarowała nas! Czym? Tym, że otwiera oczy. W wielkim uproszczeniu autor mówiąc o 5 językach miłości, ma na myśli  5 sposobów w jaki ludzie okazują sobie szacunek, miłość i wsparcie. Książka i jej przesłanie według nas są na tyle wartościowe, by dedykować im nasz piątkowy warsztat.O co chodzi z tymi językami miłości?


Wydawałoby się, że sprawa jest prosta. Jeśli kogoś szanujesz, to okazujesz mu szacunek. Jeśli masz ochotę zrobić coś miłego dla kogoś, to robisz to. Jeśli kogoś kochasz, to mówisz mu o tym. Przecież robisz to wszystko. Na dodatek wydaje Ci się, że robisz to całkiem dobrze. Naprawdę się starasz. A jednak…  Czasami nie wychodzi. I zupełnie nie wiesz dlaczego.


Jak to wygląda w życiu?
 
Wyobraź sobie taką sytuację. Bardzo się starasz wspierać bliską Ci osobę.  A mimo to, ona wcale tego nie widzi. Mówi Ci, że nie interesujesz się ani tym co ona robi, ani tym co zaprząta jej głowę etc etc. Myślisz sobie: Jak ona może tak mówić? Przecież tyle dla niej robię. Ciągle jej coś kupuję. Te prezenty i prezenciki. Przywiozłeś jej nawet z delegacji tą cztero-kilową wazę z Portugalii, która zajęła Ci pół walizki i pękła po drodze. I jeszcze później musiałeś ją skleić. A łatwe to nie było, bo robótki ręczne nie są Twoją mocną stroną. Pomimo tego wszystkiego rekacja na Twój prezent była słaba, bez zachwytu. Hmmm… Zastanówmy się teraz. A może ta osoba wcale nie oczekuje przezentów? Może nie odkryłeś jeszcze jej języka miłości. Być może jej językiem miłości są komplementy albo wartościowy czas razem.


Drugi przykład


Powiedzmy że zaprosiłeś do siebie rodziców na dwa tygodnie. Zorganizowałeś im świetną wycieczkę. Objechaliście razem całą Irlandię. Zobaczyliście mnóstwo rzeczy. Ale na Twoich rodzicach to wszystko, co przygotowałeś nie zrobiło większego wrażenia. Byli jacyś tacy niezachwyceni… Jakby Twoje starania nie miały dla nich większego znaczenia. Myślisz sobie: Przecież  to najlepsze co mogę im dać! Gdyby ktoś dla mnie zorganizował taki program to byłbym bardzo szczęśliwy! Ja już nic nie rozumiem! A może aktywne spędzanie czasu nie jest językiem miłości Twoich rodziców? Może operują oni zupełnie innym językiem, niż Tobie się wydaje.


Jeśli powyższe przykłady brzmią dla Ciebie znajomo, jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej, to wpadnij do nas na warsztat. Postaramy się przybliżyć temat języków miłości. Wszystko po to, by wniósł w Twoje życie co najmniej tyle dobrego, ile wniósł w nasze.Na warsztacie prowadzonym przez naszą załogę dowiesz się między innymi:

  1. Czym są języki miłości
  2. Jak odkryć swój język miłości
  3. Jak rozpoznać języki miłości swoich bliskich
  4. Jakimi językami miłości operują dzieci
Przyjdź i spędź z nami ten wieczór :)
6 Maja 2016 godz. 19.00
wstęp: 2 euro
Biblary - Polska Biblioteka w Dublinie,
5 Belvedere Place, Dublin 1 ( jest to nowy adres biblioteki )
 
rezerwacja: szerokaperspektywadublin@gmail.com 
ilość miejsc ograniczona, warsztaty mają charakter kameralny 
Zapraszamy
Załoga Szerokiej Perspektywy Dublin

2 komentarze:

  1. Nie mogłem być na warsztatach. Kiedy będą następne? Wiadomo już coś?

    OdpowiedzUsuń
  2. Witaj, dziękujemy za zainteresowanie :) Warsztaty na temat 5 Jeżyków Miłości okazały się bardzo owocne, wiec z pewnością je powtórzymy w przyszlosci. Najbliższe warsztaty już 3 go czerwca, szczegóły na blogu, zapraszamy!

    OdpowiedzUsuń